Sorunuz mu var?

Devlet Yardımı ile ilgili Sık Sorulan Sorular burada bulunabilir. Diğer sorular ve cevapları ise (sağ tarafta) kategorilerde bulabilirsiniz.

1Belastingdienst aracılığıyla sağlık yardımı alabilir miyim?

Sağlık yardımı için, bir dizi şarta uymanız gerekir:
* 18 yaş ve üstünde olmak
* Bir Hollanda sağlık sigortasına sahip olmak
* (Müşterek) gelirlerinizin ve / veya varlıklarınızın çok yüksek olmaması
* Hollanda vatandaşı veya geçerli bir oturma iznine sahip olmak

2Ne kadar sağlık yardımı alınabilir?

Sağlık yardımınızın yüksekliği gelirinize, mal varlığınıza ve yaşam şartlarınıza bağlıdır. Sağlık yardımınızı vergi dairesinden Proefberekening toeslagen aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Maksimum aylık sağlık yardımı 72,00 Avrodur.

3Ödeneğe başvurmak için kişinin kazancı en fazla ne kadar olmalıdır?

Yardım alıp almayacağınız partnerinizle beraber toplam gelirinize bağlıdır. Ayrıca, tasarruf ve yatırım gibi çok fazla mal varlığınızın bulunmaması gerekir.
Bekarsanız ve vergi mükellefi bir partneriniz yoksa, maksimum geliriniz yıllık 28.482 Avro üzerinde olmadığı takdirde yardım için başvurabilirsiniz. Bir partneriniz varsa bu maksimum limit yıllık 37.145 Avrodur. Mal Varlığı normunuzun yüksekliği, Belastingdienst web sitesinde bulunabilecek bir dizi faktöre bağlıdır.

4Sağlık yardımı için nereye başvurabilirim?

Şartlara uyuyorsanız yardıma başvurabilirsiniz. Bunu Mijn Toeslagen web sitesi aracılığıyla vergi dairelerinden yapabilirsiniz. Bazı durumlarda yardıma geriye dönük olarak başvurabilirsiniz. Dolayısıyla, 1 Eylül 2014 tarihine kadar 2013 yılı için sağlık yardımına başvurabilirsiniz. Belirli koşullar çerçevesinde önceki yıllardan kalan yardım hakkı için de başvurabilirsiniz.

5Maksimum yardım ve Hepimiz Kolektifi ile beraber en ucuz Temel Sigortanın ücreti ne kadar?

Maksimum yardım miktarı (72,00 Avro) ve en düşük aylık primimiz ile, sigortanız için ayda yalnızca 14,35 Avro ödeyeceksiniz! En ucuz sağlık sigortasını Hepimiz’de bulabilirsiniz. Ne bekliyorsunuz, hemen bize katılın!

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?